E okul veli bilgilendirme

E okul veli bilgilendirme sistemi 'ni Milli Eğitim Bakanlığı uygulamaya başladı. E-okul veli bilgilendirme sistemi uygulamasını hem özel okullar hemde devlet okullarında kullanılmaktadır. E-okul veli bilgilendirme sistemi ile öğrenci velileri okullara gitmeksizin internet sayesinde öğrencilerin devamsızlık bilgilerini,ders notlarını,ders programlarını,sınav tarihlerini,öğrencinin okulla ilgili birçok bilgisine dakikalar içinde ulaşabilmektedir.

E Okul Veli Bilgilendirme sistemi

MEBBİS Projesi Milli Eğitim Bakanlığının yürüttüğü bir programdır ve velilerin çocukları ile ilgili bilgilere ulaşıp mevcut problemlere daha kısa sürelerde müdahale etme şansını sağlamaktadır.

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile artık öğrencinin notlarını devamsızlıklarını ödevlerini ders projelerini ailesinden gizlemesinin önüne geçildi. Milli eğitim bakanlığı okul veli bilgilendirme sistemi ile okullar ile veliler arasında ki ilişkiyi kuvvetlendirmiş oldu.Velilerin eğitime katkıları bu proje ile artmıştır.

Veliler gerek çalışma şartları gerekse diğer etkenlerden dolayı okullara gidip öğretmenlerden tek tek çocuklarının durumunu öğrenme şansına sahip olamıyordu ama artık bu bilgi eksikliği ortadan kalkıyor. Bu sistemden sadece velilerin faydalanması hedeflenmemektedir.e okul veli girişi

Öğrencilerde ders notlarını ,ödevlerini,değerlendirme notlarını e-okul veli bilgilendirme sistemini kullanarak öğrenebileceklerdir.

Öğretmenler ve okul idarecileri tarafından sisteme eklenen bilgiler ailelere ve öğrencilere ulaşmaktadır. Ders programı ,devamsızlıkları,not bilgilerini,sına ve proje bilgiler sistemimden öğrenilebilecek belli başlı konulardır.

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemine Giriş

E okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapılabilmesi için öğrencinin tc kimlik numarasına ve okul numarasına ihtiyaç vardır. TC Kimlik ve okul numarasının doğru girilmesi ile e-okul bilgilendirme sisteminde ki öğrencinin bilgilerine ulaşılmaktadır.

E okul veli bilgilendirme sistemi ile öğrencinin bilgilerine ulaşmak için okullarda ders aralarını beklemeye gerek yok .  

 E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine Giriş için Tıklayınız

E okul veli bilgilendirme sistemi 'ni Milli Eğitim Bakanlığı uygulamaya başladı. E-okul veli bilgilendirme sistemi uygulamasını hem özel okullar hemde devlet okullarında kullanılmaktadır.